Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46958

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Do siego roku Drukuj Email
wtorek, 01 stycznia 2008 02:00
„Zdrowych, spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku” – takie i tym podobne życzenia składali sobie prawdopodobnie niemal wszyscy. Nawet synowe i teściowe. A jak potwierdzają statystyki policji, straży i pogotowia ratunkowego w Węgrowie i w powiecie węgrowskim przełom starego i nowego roku był wyjątkowo spokojny.
Węgrowscy strażacy, jak powiedział komendant Państwowej Straży Pożarnej brygadier Jarosław Soszyński, w ostatnich dniach 2007 i pierwszych 2008 roku wyjeżdżali do zdarzeń tylko sześć razy. Wśród zgłaszanych przypadków były pożary samochodów osobowych, zapalenia się sadzy w przewodach kominowych oraz pożar drewnianej szopy.
Natomiast karetki pogotowia ratunkowego wyjeżdżały na poszczególne wezwania osiemnaście razy. W tych zdarzeniach duszności i utrata przytomności oraz ogólne zasłabnięcia występowały najczęściej, ale zanotowano również dwa wypadki samochodowe i jedną próbę samobójstwa poprzez podcięcie żyły.
Także węgrowscy policjanci, jak stwierdził rzecznik prasowy Hubert Szczęśniak, mieli wyjątkowo spokojny okres i w dobrym nastroju witali nowy 2008 rok. Oprócz kilku interwencji domowych, spowodowanych - jak to najczęściej bywa - nadużyciem napojów alkoholowych, były dwie kolizje drogowe, jeden wypadek na trasie Wrotnów – Stoczek oraz pobicie w Łochowie.
Niestety, tragicznie dla jednego z uczestników zakończyła się zabawa dyskotekowa w Starejwsi. W nocy z 29 na 30 grudnia uderzony przez pracownika ochrony szesnastolatek zmarł w szpitalu. Policyjne dochodzenie w tej sprawie jest w toku, a ochroniarz aresztowany został na okres jednego miesiąca.