Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47160

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45261
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Jak dzieci pokochały Jarka Drukuj Email
wtorek, 01 stycznia 2008 02:00
16 grudnia 2007 roku. Cóż, patrząc z perspektywy końca stycznia, odległa już to data i zapewne mało który z dorosłych mieszkańców Węgrowa jest w stanie przypomnieć sobie, co tak właściwie się tego dnia działo. Jednak dla najmłodszych był to dzień niezapomniany.
Na małej scenie na Rynku pojawił się klaun Święty Mikołaj wraz z Panią Bałwankową. Pomimo siarczystego mrozu, na twarzach dzieci nie sposób było nie dojrzeć szerokich uśmiechów, które towarzyszyły im podczas zabaw z klaunami. Z lizakami w rączkach i z pomalowanymi sprayem włosami dzieci z radością uczestniczyły w każdej inicjatywie prowadzących.
Taką atrakcję zafundował małym mieszkańcom miasta burmistrz Węgrowa, któremu dzieci okazały wdzięczność poprzez gromki okrzyk: „Jarek, kochamy Cię!”. Jednak to nie występ klaunów był kulminacyjnym punktem wieczoru. Tuż przed godziną 16, po głośnym odliczaniu, na choince w samym środku rynku zabłysnęły niebiesko-zielone lampki. A po chwili rynek rozświetliły również świecące drzewa. Warto pamiętać o tym przedsięwzięciu, gdyż o ile mi wiadomo było to pierwsze w Węgrowie zapalenie lampek o tak podniosłym charakterze.
Burmistrz wspomniał o planach dotyczących przebudowy Rynku. Jeżeli dojdą do skutku, można przypuszczać, że tego typu imprezy będą cieszyły się większym powodzeniem.
Przez cały okres świąteczny pięknie iluminowany Rynek cieszył oczy mieszkańców i gości, a teraz, gdy zdjęto już sznury światełek z drzew i wywieziono w nieznane choinkę, jakoś tak smutno...