Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47160

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45261
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

A w Łochowie odblaskowo Drukuj Email
sobota, 01 grudnia 2007 02:00
Ten dzień dzieci ze wszystkich szkół podstawowych gminy Łochów zapamiętają z pewnością jako wydarzenie szczególne. Po raz pierwszy, ale pewnie nie ostatni, zorganizowano z takim rozmachem imprezę kulturalno-edukacyjną pod hasłem „Widoczny, bezpieczniejszy na drodze”.

29 listopada na sali sportowej przy łochowskim gimnazjum zawrzało. Setki dzieci zasiadło na widowni, by obejrzeć przygotowane dla nich atrakcje i programy edukacyjne. Inicjatorem przedsięwzięcia był komendant Komisariatu Policji w Łochowie nadkom. Marek Cendrowski. Oczywiście nie zabrakło policjantów z KWP Radom, KPP w Węgrowie, funkcjonariuszy straży granicznej oraz strażaków. Wszyscy byli zaangażowani w propagowanie wśród uczniów zachowań pozwalających na bezpieczne poruszanie się po drogach.
Dzieci otrzymały różne gadżety, takie jak opaski odblaskowe, kamizelki, światełka. A wszystko tylko po to, by uświadomić im, jak również ich rodzicom, że rzeczywiście widoczny jest bezpieczniejszy na drodze. Ale zanim zgasły światła na hali sportowej, odbyły się prze-różne konkurencje, w których wytypowani przedstawiciele klas rywalizowali ze sobą o nagrody i cenne punkty dla swoich szkół. Konkurencje prowadzili policjanci KP Łochów, PP Stoczek oraz policjanci KPP w Węgrowie. Można było sprawdzić się w znajomości przepi-sów ruchu drogowego, stanąć razem z drużyną do przeciągania liny albo zmierzyć się z trudnym zadaniem, jakim okazała się jazda rowerem. Ale trzeba było to zrobić jak najwolniej. Pokazy sztuk walki, czy użycie w działaniach policji psa obronnego przykuwały uwagę.
I choć wrzawa na hali czasem panowała nieznośna, to wszyscy po zakończeniu imprezy byli zadowoleni. Po takiej edukacji łatwiej będzie zrozumieć, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Myślę, że teraz na drogach w gminie Łochów będzie o wie-le więcej widać świateł przy rowerach, odblasków u pieszych, a przede wszystkim świadomych zachowań.