Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47160

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45261
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Dotyk SPA na Żeromskiego Drukuj Email
sobota, 01 grudnia 2007 02:00
Na dworze szaro i zimno, mroźno lub deszczowo. Ludzie zagonieni, zajęci swoimi sprawami, zestresowani codziennym napięciem. Na szczęście w Węgrowie jest zakątek, w którym można przejść w zupełnie inny, lepszy a nawet bardziej luksusowy wymiar życia. Taką enklawą relaksu i odprężenia jest Studio Urody Dotyk SPA (dla pań i panów).

Łatwo można tam trafić. Studio Urody Dotyk SPA znajduje się przy ulicy Żeromskiego 21 w budynku mieszczącym m. in. sklep Topaz (wejście do Studia znajduje się obok wejścia od strony restauracji „Everest”).
Wchodzących gości wita gustownie urządzone wnętrze, przyjemne zapachy i sącząca się łagodnie muzyka relaksacyjna. A to dopiero początek wrażeń. Studio pozwala na zetknięcie się z bardzo różnorodnymi metodami służącymi podkreślaniu i utrzymywaniu urody. Są one oparte zarówno na sposobach tradycyjnych, jak i nowoczesnej technice. Kilka z nich wartych jest szczególnej uwagi, zarówno dzięki swojej oryginalności, jak i znakomitym efektom działania. Już sam opis działa na wyobraźnię, a rzeczywistość przekracza oczekiwania.
Zalicza się do nich zabieg hot stones (gorące kamienie) wykonywany kamieniami bazaltowymi pochodzącymi z wulkanu Etna. Gorące kamienie podkłada się pod stopy i plecy, między palce u nóg, układa się na ciele, masuje nimi twarz. Terapia ta wywodzi się ze starej medycyny indyjskiej, tzw. ajurwedy oraz tradycyjnej medycyny Indian, którzy chętnie korzystali w leczeniu z gorących kamieni. Jest ona połączeniem działania masażu z energią ciepła i tajemną mocą kamieni. Powoduje przypływ pozytywnej energii pozwalającej na relaks i ode-rwanie się od codziennych kłopotów. Masaż ciepłymi kamieniami redukuje stres, napięcie i zmęczenie, poprawia krążenie, łagodzi napięcie mięśniowe i wywołuje przyjemny stan odprężenia i dobrego samopoczucia, działa wzmacniająco, a po upływie kilku godzin przynosi przypływ energii. Masaż wykorzystuje tajemnicze właściwości bazaltu z legendarnej góry Etna. Wykonuje się go z dodatkiem olejków eterycznych. Opis wszystkich jego tajników za-jąłby artykuł dwukrotnie dłuższy niż miejsce mu poświęcone w „Gazecie Węgrowskiej”, a trzeba jeszcze wspomnieć o innych, niemniej fascynujących zabiegach.
Kolejna niezwykła przygoda to magic touch (magiczny dotyk) - masaż kamieniami półszlachetnymi przeprowadzany w pozycji półleżącej. Kamienie półszlachetne, trzymane w dłoniach i rozkładane w różnych punktach ciała, mają moc energetyzującą. Połączone są z zabiegami w okolicach oczu - nakładaniem specjalnych kremów, koncentratów (m.in. z alg morskich) i emulsji powodujących odprężenie i zrelaksowanie oczu, zmniejszenie tzw. worków pod oczami, wygładzenie zmarszczek. Zabieg magic touch zalecany jest szczególnie po hucz-nych imprezach, jakie czekają nas już niedługo w karnawale. Ten magiczny dotyk powoduje prawdziwe cuda - wygląd twarzy naprawdę ulega odmłodnieniu!
Energii doda nam z pewnością terapia czekoladowa. Czekolada, wynaleziona przez Majów, nazywana pokarmem bogów, znana jest od wieków ze względu na swój dobroczynny wpływ na psychikę i zmysły. Już sam zapach czekolady działa relaksująco, powodując wydzielanie się endorfin. Zabiegi, których głównym elementem jest pokrywanie ciała maską czekolado-wą, mają bardzo intrygujące nazwy. Deser czekoladowy (na twarz , szyję i dekolt) to zabieg dla cery wymagającej nawilżania, stymulacji i rewitalizacji, stymulujący mikrokrążenie, likwidujący płytkie zmarszczki i spowalniający procesy starzenia. Oprócz tych zalet ma jeszcze jedną: odstresowuje, dając głęboki relaks.
Natomiast hot chocolate” (gorąca czekolada) to zabieg z koncentratem czekoladowym, który stymuluje mikrokrążenie, redukuje tkankę tłuszczową, poprawia jędrność i elastyczność skóry. Działa także antydepresyjnie, uwalniając pozytywną energię życiową. Zabieg działa na wszystkie zmysły, w tym również smaku - jego częścią jest zjedzenie kawałka czekolady.
Technikę XXI wieku reprezentuje natomiast maszyna body health, wykorzystująca efekt ciągłej próżni o stałej sile przepływu, która porusza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie. Pomaga szczególnie na celluit, likwiduje miejscowe nagromadzenia tłuszczu. Ale to nie koniec, ponieważ wymienne głowice body health pozwalają na działanie w wielu różnych specjalnościach.
Głowica z jednorazowymi diamentowymi nakładkami używana jest do mikrodermambrazji, polegającej na bezbolesnym mechanicznym złuszczaniu się komórek naskórka, wyprysków, zmarszczek i znamion. Mikrodermambrazja powoduje odnowę skóry i poprawia jej elastyczność.
Tajemnicą skuteczności metody terapii próżniowej jest: pobudzenie tkanek skóry, drenaż limfatyczny usuwający nagromadzone płyny i zmniejszający warstwę tkanki tłuszczowej; pobudzenie systemu krążenia tętniczego; ułatwienie usuwania toksyn i nadmiaru tłuszczu, modelowanie kształtu ciała i zmniejszanie jego objętości poprzez przyspieszenie rozpadu tłuszczu w najgłębszych pokładach.
Jak głosi reklama, pokrywająca się zresztą z prawdą, body health to dowód na to, że tech-nologia przeszła sama siebie!
Studio Urody Dotyk SPA dysponuje także solarium. Warto zapamiętać: tanie czwartki w solarium - opłata tylko 90 groszy za minutę!
Studio proponuje różne style makijażu, bezbolesną depilację woskiem, przekłuwanie uszu, tipsy akrylowe i żelowe, manicure i oczywiście SPA czyli Sanos Per Aqua, co po łacinie zna-czy zdrowie przez wodę. Oferuje także indywidualne wizyty po godzinach pracy.
Pań nigdy nie trzeba było namawiać do dbałości o urodę, natomiast panom warto przypomnieć rzymskie powiedzenie: Mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch. Po typowo męskim treningu na siłowni warto więc zrelaksować się w tak przyjemnym miejscu.
W życiu dobrze jest spróbować nowych wrażeń i zafundować sobie trochę luksusu na co dzień za wcale niewygórowane pieniądze. Najlepiej zrobić to w Studiu Urody „Dotyk SPA” przy ulicy Żeromskiego 21 w Węgrowie.
Kontakt: 0 509 592 013; 0 516 124 964. Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 10-18; so-bota 10-17. Możliwość zapisów po godzinach zamknięcia.