• Głosów:   43
  • Tagów:   0

Nadal wygrywają Drukuj Email
sobota, 01 grudnia 2007 02:00
Po zdobyciu mistrzostwa powiatu w piłce koszykowej zawodnicy Gimnazjum Gminy Liw doskonale spisali się w następnych zawodach. W Zbuczynie z udziałem 9 zespołów rozegrano regionalne zawody w piłce ręcznej chłopców gimnazjów wiejskich. Po zwycięstwie w grupie w finale nasi chłopcy pokonali Zbuczyn 13:8 oraz Stoczek 10:7 i awansowali po raz czwarty z rzędu na zawody wojewódzkie.
21 listopada w Sierpcu (region płocki) odbyły się mazowieckie mistrzostwa szkół wiejskich LZS w piłce ręcznej chłopców. Startowało 5 zespołów. Nasi zawodnicy pokonali kolejno mistrza regionu płockiego (Gimnazjum w Borkowie) 14:6, mistrza regionu ostrołęckiego (Gimnazjum w Jasienicy) 16;6, następnie wygrali z mistrzem regionu ciechanowskiego (Gimnazjum w Regiminie) 10:8. W ostatnim meczu zremisowali z najlepszą drużyną regionu radom-skiego, co dało im zdecydowanie pierwsze miejsce. Zawodnicy otrzymali piękny puchar i złote medale.
Tydzień później w Stoczku odbyły się zawody Szkolnego Związku Sportowego szkół miejsko-wiejskich w piłce ręcznej chłopców. Startowało 10 drużyn z 8 gimnazjów naszego powiatu. Po zdecydowanych zwycięstwach w grupie nasi chłopcy znaleźli się wśród trzech drużyn, które stoczyły finałowe pojedynki „każdy z każdym”. W pierwszym meczu Gimnazjum Gminy Liw zremisowało ze Stoczkiem 8;8, w drugim Stoczek pokonał Gimnazjum w Węgrowie 16:15, a w trzecim Gimnazjum Gminy Liw wygrało wysoko z Węgrowem 14;8 i różnicą bramek, przy takiej samej ilości punktów, wywalczyło pierwsze miejsce. Należy dodać, że awans do dalszych gier wywalczyły także drużyny ze Stoczka i Węgrowa.
W zwycięskim zespole wystąpili: Dżamal Hawari, Piotr Górecki, Wiktor Gago, Paweł Kry-nicki, Mateusz Soszyński, Rafał Rostek, Piotr Krasnodębski, Maciej Rydzewski, Mateusz Strąk, Krystian Wójcik, Damian Rybak, Paweł Kodym, Adam Komosa, Łukasz Siennicki, Dominik Paderewski, Rafał Jaczewski.