Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 49028

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   47189
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Czy potrzebny nam żłobek? Drukuj Email
sobota, 01 grudnia 2007 02:00
W trzynastotysięcznym Węgrowie najmłodsi obywatele, tacy, którzy jeszcze nie kwalifikują się do przedszkola, liczyć mogą, a właściwie ich rodzice, tylko i wyłącznie na pomoc osób prywatnych. Swego czasu, a było to kilkadziesiąt lat wstecz, wybudowano co prawda w naszym mieście żłobek, ale z powodu zbyt małej liczby chętnych oraz z powodu systematycznie pogarszającej się sytuacji gospodarczej zainteresowanie nim, że tak się wyrażę, umarło śmiercią naturalną.
Jedyną w tym miejscu pociechą może być fakt, że po kilku latach w pomieszczeniach byłego żłobka znalazły swoją siedzibę specjalistyczne gabinety lekarskie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. I tak jest do dnia dzisiejszego.
Jak stwierdziła wiceburmistrz Maria Koc, dotychczas nikt nie zgłaszał wniosku o uruchomienie w Węgrowie tego typu placówki opiekuńczej. Prawdopodobnie podyktowane jest to faktem, że w naszej miejscowości mieszkają także rodzice i rodziny młodych małżeństw i w przypadkach naprawdę koniecznych można liczyć na pomoc babci, dziadka, czy też ewentualnie cioci. Jest to zresztą korzystne zarówno dla rodziców małego dziecka, jak też dla sa-mych dzieci, gdyż panuje powszechne przekonanie, że nie ma to jak w domu. Zdarzają się co prawda sytuacje, że do opieki nad maleńkim dzieckiem zatrudniane są osoby obce, jednak wiąże się to z dość poważnymi wydatkami, co bardzo wyraźnie uszczupla domowe budżety. Członkowie najbliższej rodziny zrobią to za darmo, a często jeszcze i obiad przygotują. Nie bez znaczenia jest też fakt, że niejako przy okazji czują się jeszcze potrzebni, mają konkretne zajęcie, są wyraźnie dowartościowani.
I jeszcze jedno. Z wypowiedzi pani wiceburmistrz jasno może wynikać, że w przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba, władze naszego miasta nie będą się uchylać od utworzenia publicznego, samorządowego żłobka.