Statystyki

Użytkowników : 39
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 50851

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   50576
  • Komentarzy:   87
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Nowe stowarzyszenie Drukuj Email
sobota, 01 grudnia 2007 02:00
Jak poprawić warunki w szkołach i placówkach oświatowych? Co należy robić i jakie trze-ba przedsięwziąć środki, aby zarówno uczniowie, jak też nauczyciele osiągali lepsze niż do-ychczas wyniki? Zapewne takie i tym podobne pytania zadają sobie samorządowcy i osoby odpowiedzialne za stan oświaty w poszczególnych gminach.
Ten problem nie jest obcy także władzom naszego miasta i właśnie dlatego z inicjatywy zastępcy burmistrza Węgrowa Marii Koc w sali Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się założycielskie zebranie nowego węgrowskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego Nauka – Praca.
Jak stwierdziła Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Węgrowie Dorota Skrzypek, celem Stowarzyszenia Edukacyjnego Nauka – Praca jest przede wszystkim promowanie wszelkich działań, które mają jakikolwiek związek z szeroko pojętą edukacją, wychowaniem dzieci i młodzieży, jak również rozwojem zawodowym osób dorosłych. Stowarzyszenie ma ponadto w zakresie statutowych działań opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.
Podczas spotkania założycielskiego przyjęto statut Stowarzyszenia i wybrano władze tej organizacji. Całością prac kierować będzie pierwszy prezes Stowarzyszenia, którym została Monika Dembczuk, nauczycielka węgrowskiego gimnazjum.
W spotkaniu tym w roli merytorycznego doradcy wzięła udział także Urszula Wyrzykowska-Dudek z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Siedlcach.
My natomiast jesteśmy przekonani, że każda inicjatywa, także nowe stowarzyszenie edukacyjne, może być potrzebne i pożyteczne pod warunkiem, że nie pozostanie tylko na papierze i w administracyjnych statystykach.