Statystyki

Użytkowników : 39
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 50851

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   50576
  • Komentarzy:   87
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Budżet 2008 roku – ambitny Drukuj Email
sobota, 01 grudnia 2007 02:00
Zbliżający się koniec roku kalendarzowego to czas, kiedy samorządy, nie tylko naszego regionu, przygotowują projekty budżetowe na najbliższy okres. Jest to o tyle istotne, że przyjęte przez radnych budżety, są podstawą, są wytycznymi do pracy dla samorządów, a według ich realizacji samorządowcom wystawiane będą odpowiednie oceny.
Jaki więc będzie budżet miasta Węgrowa w roku 2008? Jak stwierdził burmistrz naszego miasta Jarosław Grenda, budżet roku 2008 będzie po prostu budżetem ambitnym. Jesteśmy w trakcie opracowywania projektów, które mają szansę na dofinansowanie z funduszy unijnych, a dotyczy to zarówno inwestycji drogowych, jak też zamierzeń dotyczących rozwoju sportu i szeroko pojętej rekreacji. Jeśli chodzi o projekty drogowe, to dotyczyć one będą inwestycji na osiedlu Błonie, modernizacji ulicy Partyzantów i Słonecznej, a także osiedla Kościuszki. W ramach inwestycji i modernizacji obiektów sportowych wybudowana ma być hala sportowa przy węgrowskim gimnazjum i boisko przy szkole podstawowej. Dużym i znaczącym projektem będzie też projekt związany z rewitalizacją Rynku Mariackiego. Będą również realizowane projekty związane z dalszą kanalizacją, budową wodociągów oraz budową parkingów i ciągów pieszych.
W czasie poprzedniej kadencji wiele uwagi poświęcano problemom bezrobocia i budownictwa mieszkaniowego. Jak powiedział burmistrz, na koniec marca 2008 roku planowane jest oddanie do użytku bloku komunalnego dla 32 rodzin, a w najbliższej perspektywie jest w pla-nach rozpoczęcie kolejnego segmentu także dla 32 rodzin, które powinny wprowadzić się jeszcze w 2009 roku.
To naprawdę ambitne. Czy taki budżet znajdzie poparcie węgrowskich radnych? Przekona-my się o tym już podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej Węgrowa.