Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47141

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45259
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Z naszej korespondencji. Z węgrowskiego LO po Złoty Mikrofon Drukuj Email
czwartek, 01 listopada 2007 02:00
Szanowni Państwo!
Nazywam się Andrzej Sowa i jestem absolwentem LO w Węgrowie [...]. Przez ponad 30 lat pracowałem jako dziennikarz – najdłużej w Polskim Radiu. Nagrałem około 4500 audycji, głównie historycznych, jako że jestem absolwentem historii Uniwersytetu Warszawskiego.
W roku 2002 otrzymałem Złoty Mikrofon (tylko 200 takich wyróżnień przyznano w 82-letniej historii Polskiego Radia). Jestem autorem i współautorem kilku książek oraz dwóch wydawnictw płytowych („Od Mieszka I do Jana Pawła II” i „Powstańcze epizody” - otrzymały nagrodę Klio). Przepraszam, że się chwalę, ale jako dziennikarz radiowy byłem osobą raczej anonimową i pewnie Państwu też nie jestem znany.
Pracowałem ponadto w kilku redakcjach prasowych: „Zarzewie” (redaktor naczelny), „Gromada Rolnik Polski”, „Wiadomości Sportowe”, a przez kilka miesięcy redagowałem także miesięcznik „Kurier Węgrowski”.
Mam do Państwa dwa pytania – jedno na dziś, drugie na przyszłość. 1) Czy jest szansa na stałe kupowanie „Gazety Węgrowskiej”?[...] 2) Czy mógłbym w przyszłości coś dla Was na-pisać, na przykład felieton o sprawach węgrowskich widzianych z dość daleka, czyli z Warszawy?[...]
Życzę wszelkich sukcesów redakcyjnych i przesyłam serdeczne pozdrowienia
Andrzej Sowa