• Głosów:   43
  • Tagów:   0

Brawo nasi wędkarze! Drukuj Email
sobota, 01 września 2007 02:00
Reprezentacja węgrowskich wędkarzy, członków koła nr 26 Polskiego Związku Wędkarskiego w Węgrowie, spisała się na medal podczas Drużynowych Spławikowych Mistrzostw Okręgu Kół i Klubów, które rozegrane zostały piątego sierpnia na terenie zbiornika wodnego Podzamcze w Maciejowicach.
Trzech naszych najlepszych specjalistów od moczenia kija, Arkadiusz Krzycki, Jacek Wysocki i Alfred Brzezik w rywalizacji dwunastu zespołów uplasowało się w ostatecznej klasyfikacji na bardzo dobrym, wysokim trzecim miejscu. Przed naszą drużyną znalazły się tylko zespoły Spółdzielni Mieszkaniowej z Mińska Mazowieckiego i pierwszy skład wędkarzy z miasta Siedlce.
Jak stwierdził Andrzej Gierłowski, członek zarządu koła nr 26 PZW w Węgrowie, po nie-zbyt udanej pierwszej turze zawodów (nasi wędkarze zdobyli w I turze 21 punktów), podczas drugiej części rywalizacji węgrowscy zawodnicy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce, co dało im sześć punktów i upragniony awans do ścisłej czołówki w okręgu siedleckim. Za nami uplasowały się drużyny z Sobolewa, Sokołowa, drugi zespół z Siedlec, Maciejowice, zespół Pollena Czechy i reprezentacje Garwolina.
Dodać należy, tak tylko dla statystyki, że najlepszym wędkarzem wspomnianych zawodów okazał się reprezentant Mińska Mazowieckiego Sylwester Dawidziuk, który w pierwszej turze zdobył 5830, a w drugiej 4775 małych punktów.
Gratulujemy zwycięzcy i liczymy, że w następnych zawodach, oprócz dobrych miejsc drużynowo, także w klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci pokażą się z jak najlepszej strony.