Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46957

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Wakacje w Węgrowskim Ośrodku Kultury Drukuj Email
niedziela, 01 lipca 2007 02:00
No i mamy upragnione przez dzieci wakacje. Ostatni dzwonek szkolny oznajmił ponad-dwumiesięczną przerwę w nauce, co oznacza jednocześnie początek pewnego rodzaju kłopotów dla rodziców, którzy z racji wykonywanej pracy nie zawsze mogą poświęcić swoim pociechom wystarczająco dużo czasu. A przecież w organizacji letniego wypoczynku należy przede wszystkim wziąć pod uwagę potrzeby najmłodszych, trzeba też tak przygotować dosłownie wszystko, co z wypoczynkiem jest związane, aby to właśnie te wakacje można było zaliczyć do najbardziej udanych.
Do grona organizatorów tegorocznych wakacji włączyli się, podobnie jak w latach ubiegłych, pracownicy i dyrekcja Węgrowskiego Ośrodka Kultury, organizując zajęcia dla tych dzieci, które z jakichkolwiek powodów na okres wakacji pozostały w mieście. Nie wszyscy przecież mają ciocię na wsi, gdzie na łonie natury spędzić można nawet całe wakacje, nie każdego dziecka dziadek mieszka w tak atrakcyjnym miejscu, gdzie dałoby się maksymalnie wypocząć i zrelaksować do dalszej nauki w nowym roku szkolnym.
W Węgrowskim Ośrodku Kultury tegoroczne wakacje rozpoczęły się już w poniedziałek 25 czerwca. Co ciekawe i warte naśladowania, na każdy dzień pobytu organizatorzy zaplanowali inny rodzaj zajęć, inne zabawy, a to przecież dla wyjątkowo wymagających młodych mieszkańców naszego miasta rzecz bardzo ważna. Na początek rzucono hasło „Słońcem malowane” i były to zajęcia w plenerze, na których oprócz ćwiczeń typowo plastycznych były gry i zabawy ruchowe. A że pogoda dopisała, więc wszystko przebiegało bez większych zakłóceń.
Wtorek i środa minęły uczestnikom wakacji w WOK pod znakiem tańca towarzyskiego i ludowego. Przyznać muszę, bo oczywiście obserwowałem te poczynania, że instruktorzy tańca w obu kategoriach, Iwanna Okulus i Milena Krupa dokładały wszelkich starań, aby zainteresować dzieci piękną umiejętnością poruszania się w rytm muzyki. I może nie wszyscy od razu nauczyli się samby, polki czy poloneza, ale przecież gdy wykażą odpowiednie zainteresowanie, czekają na nich instruktorzy tańca w WOK przez cały rok i to w kilku grupach wiekowych.
Była również wycieczka po Węgrowie, a pobyt w remizie strażackiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z pewnością dzieci zapamiętają na długo. Tydzień pobytu w WOK zakończył seans filmowy. Niestety zakończył on także zajęcia na cały lipiec, gdyż jak stwierdziła Barbara Kąkol, zastępca dyrektora WOK, lipiec jest miesiącem, w którym pracownikom kultury także należy się wypoczynek. I słusznie zresztą, z tym że na sierpień przygotowywane są całkowicie nowe atrakcje związane oczywiście z letnim wypoczynkiem.