Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46957

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Gdzie na wakacyjny wypoczynek? Drukuj Email
niedziela, 01 lipca 2007 02:00
Na pytanie gdzie spędzą urlopowe miesiące mieszkańcy Węgrowa, najczęściej padającą odpowiedzią było krótkie: tam, gdzie nas będzie na to stać. I nie ma się co dziwić takiemu podejściu, gdyż zarobki mamy na pewno nie do końca satysfakcjonujące, a są one przecież jednym z podstawowych warunków przy wyborze miejsca wyjazdu i wypoczynku.
Zdecydowana większość moich rozmówców, tak dla siebie, jak też dla członków swojej rodziny wybiera pobyt u kogoś mniej lub więcej znajomego, najchętniej tam, gdzie jest las, woda i dogodny dojazd. Również przy wyjazdach na zorganizowany wypoczynek priorytet mają oczywiście ceny, co podkreślały także osoby z rodzin stojących dość wysoko w społecznej węgrowskiej hierarchii.
Prawie wszyscy twierdzili zgodnie, że najlepiej im się wypoczywa „z daleka od domu” i w nowych nieznanych dotychczas miejscowościach. Trochę to dziwne, bo las, ciszę, spokój, dobre jedzenie – a więc praktycznie wszystko, co jest potrzebne do pełnego relaksu – oferują liczne w naszym regionie gospodarstwa agroturystyczne, a mimo to nie znajdują odpowiedniego uznania w oczach naszych lokalnych urlopowiczów. - Lubię przebywać w licznym towarzystwie, dlatego preferuję urlop w znanych wypoczynkowych kurortach - powiedział mi jeden z moich znajomych, który już na początku lipca planował wyjazd z całą rodziną w oko-ice Augustowa.
I tak jak jedni wolą bierny wypoczynek, twierdząc, że ruchu mają dużo podczas wykonywania obowiązków służbowych i w wakacje leżą plackiem na rozpalonej słońcem plaży, tak inni stawiają na „ciągłe bycie w ruchu”. Osobiście zaliczam się do tej drugiej grupy i bez dłuższego zastanawiania się wybieram zwiedzanie kilku miejscowości niż pobyt w luksusowym pensjonacie przez kilka tygodni. Ale przecież nie to złoto, co się świeci, tylko to, co się komu podoba.
Stosunkowo niewielu z nas wybiera urlop poza granicami kraju, twierdząc, że zbyt dużo czasu zabierają im podróże. Niektórzy tylko obawiają się kłopotów, o jakich od czasu do cza-su informują media. Ale skoro doczekaliśmy takich czasów, że możemy wybierać, to korzystajmy z tego przywileju w miarę naszych potrzeb i możliwości.