Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47141

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45259
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Zamiast lekcji - Bzdurobajka Drukuj Email
niedziela, 01 lipca 2007 02:00
11 czerwca w WOK-u odbył się wewnątrzszkolny Dzień Teatru Gimnazjum Gminy Liw. Impreza ta dla wielu uczniów stanowi możliwość zaprezentowania swoich umiejętności teatralnych oraz zaistnienia wśród społeczności szkolnej. Każda klasa (wykluczając klasy trzecie) ma za zadanie przygotować przedstawienie. Oczywiście odbywa się to pod okiem wychowawcy.
Tegoroczne przedstawienia klas poprzedził znany już większości z nas musical stworzony przez wolontariat Caritas pt. „Otwórzcie się na miłość Chrystusa”. Piękny i zarazem ujmujący – skierowany do każdego z nas.
„Bzdurobjaka”, „Różowy kapturek”, „Lilije”, „Jeden z dziesięciu”, „Do teatru” – to tylko niektóre tytuły przedstawień zaprezentowanych przez gimnazjalistów. Powszechnie znana „Bzdurobajka”, opierająca się na parodii bajek, jak zwykle rozbawiła widzów. Publiczność nagrodziła również dużymi brawami postać różowego kapturka, który wbrew wszystkim regułom był płci męskiej. Nieoczekiwane natomiast było zakończenie przedstawienie pt. „Lili-je”, w którym na scenie ukazała się sama wychowawczyni.
Poziom gry aktorskiej można ocenić jako bardzo różny. Niektórzy uczniowie już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie, jakby urodzili się aktorami (kto wie czy nie zamienią oni kiedyś sceny WOK – u na deski Teatru Narodowego). Niestety te utalentowane osoby stanowią zdecydowaną mniejszość, gdyż jak wiadomo nie każdego los obdarzył artystyczną duszą. Cała reszta zaprezentowała się z mniejszym polotem, ale w tym wypadku nie profesjonalizm, a dobra zabawa liczyła się najbardziej.
Brawa należą się pomysłodawcom uroczystości, która odbywa się w gimnazjum od początku istnienia i zawsze jest entuzjastycznie odbierana przez uczniów. Tego typu imprezy stanowią przyjemny i pożyteczny przerywnik codziennego szkolnego życia i co ważne angażują nie tylko te aktywniejsze jednostki, lecz całe klasy wraz z wychowawcami.