• Głosów:   43
  • Tagów:   0

Nasi w finale wojewódzkim Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2007 02:00
W poniedziałek 21 maja na stadionie miejskim w Węgrowie odbyły się strefowe eliminacje do mistrzostw województwa mazowieckiego w sporcie pożarniczym. W tej rywalizacji wystąpiło sześć dziesięcioosobowych zespołów Państwowej Straży Pożarnej, wystawionych przez Komendy Powiatowe PSP z Wyszkowa, Makowa Mazowieckiego, Przasnysza, Ostro-łęki, Pułtuska i oczywiście z Węgrowa.
Wśród dyscyplin włączonych do tych zawodów była wspinaczka na wysokość trzeciego piętra przy pomocy drabiny hakowej, sztafeta 4 x 100 metrów, bieg na 100 metrów z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Uprzedzając niejako fakty, stwierdzić należy, że w tych właśnie konkurencjach, nasi węgrowscy strażacy od lat plasują się w ścisłej czołówce drużyn z terenu województwa mazowieckiego. Zajmowali czwarte, trzecie i drugie lokaty w finale wojewódzkim, i chociażby dlatego pytanie o zwycięstwo samo ciśnie się na usta.
Nasza węgrowska drużyna, która w tegorocznych eliminacjach strefowych wystąpiła w składzie: Jacek Iwanowski, Michał Słowik, Daniel Guzek, Marcin Skrzeczkowski, Arkadiusz Turniak, Przemysław Gajewski, Mariusz Marchela, Paweł Sęk, Maciej Szczepański i Piotr Ziomacki - pod wodzą kierownika zespołu Zbigniewa Domańskiego - nie zawiodła i zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce.
Warto wspomnieć o tym, że oprócz zwycięstwa zespołowego, nasi reprezentanci odnieśli również sukcesy indywidualne. Pożarniczy tor przeszkód, czyli bieg na sto metrów z przeszkodami, wygrał Daniel Guzek, uzyskując czas 18,01 sekundy. Natomiast Michał Słowik z czasem 17,13 sekundy uplasował się również na pierwszym miejscu we wspinaniu z użyciem drabiny hakowej. W tej samej konkurencji Marcin Skrzeczkowski zajął trzecie miejsce, uzyskując czas 17,4 sekundy. W swego rodzaju strażackiej kombinacji, na którą składa się właśnie tor przeszkód i wspinanie, nasi reprezentanci zajęli także pierwszą lokatę. Nasz zespół uplasował się ponadto na pierwszym miejscu w ćwiczeniach bojowych.
Dodam jeszcze, że właśnie Daniel Guzek, Michał Słowik i Marcin Skrzeczkowski w poprzedniej edycji tych mistrzostw otrzymali nominacje do reprezentacji Mazowsza podczas finału ogólnopolskiego.

Z ostatniej chwili.
W Kozienicach, gdzie odbył się finał mistrzostw, nasza reprezentacja musiała uznać przewagę trzech drużyn. Zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyły Siedlce, pokonując gospodarzy i Sokołów Podlaski.