Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46957

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Wystawa poplenerowa Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2007 02:00
Jak już informowaliśmy w poprzednim numerze, w dniach od 20 do 27 kwietnia odbywał się w Węgrowie I Międzynarodowy Plener Malarski „Węgrów - Dolina Liwca 2007”. W imprezie wzięło wówczas udział dziewiętnastu artystów z Białorusi, Litwy, Rosji, z Ukrainy i oczywiście z Polski. Efekty ich prac - dodać trzeba, że bardzo interesujące - prezentowane były później na poplenerowej wystawie w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Węgrowie. Naprawdę było na co popatrzeć, a fragmenty naszego miasta i najbliższych okolic, widziane poprzez pryzmat sztuki malarskiej, przedstawiają się niezwykle barwnie i atrakcyjnie. Z ponad osiemdziesięciu eksponowanych na wystawie prac, na szczególną uwagę, nie tylko moim zdaniem, zasługują obrazy Wojciecha Dunaja z Węgrowa, Wiktora Chodzynowa – absolwenta lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Igara Maraczkina z Mińska na Białorusi i Andreja Shirokova z Kijowa.
Naprawdę piękne krajobrazy, przeplatające się z licznymi portretami, przyciągają wzrok zwiedzających, a pewnego rodzaju urozmaiceniem ekspozycji była prezentacja prac Wiktora Kopacza z Białorusi, który specjalizuje się w rzeźbie w kamieniu i brązie, a także rzeźby w marmurze Aleksieja Pawluczuka z Brześcia.
Było to spotkanie ze sztuką na naprawdę wysokim poziomie. Należy też mieć nadzieję, że organizatorom nie zabraknie inwencji twórczych do zorganizowania podobnych imprez w przyszłości.