Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47156

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45260
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Vade mecum Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2007 02:00
W sobotę 5 maja na Rynku Mariackim w Węgrowie od samego rana było gwarno i wesoło. Odbywał się tam bowiem kolejny Przegląd Książki Katolickiej Vade mecum, organizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Drohiczyńskiej przy wydatnym wsparciu członków węgrowskiego oddziału Caritas.
Przyznać trzeba, że tego typu przegląd, organizowany wcześniej jako kiermasz, cieszy się w naszym mieście dość dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć mogą liczne grupy mieszkańców naszego miasta odwiedzających wystawowe stoiska, jak też fakt, że zatrzymywali się przy stoiskach z książkami także turyści przejeżdżający przez nasze miasto. Jak stwierdził ks. Andrzej Witerski, koordynator przeglądu, do współpracy przy organizacji imprezy włączyli się również członkowie Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość OKNO z Bielska Podlaskiego, a sam przegląd oprócz Węgrowa organizowany jest również w Sokołowie Podlaskim, Bielsku Podlaskim, w Hajnówce, Siemiatyczach i Drohiczynie. W tym roku organizatorzy prezentowali w Węgrowie książki dwudziestu pięciu wydawców, przy czym potencjalni klienci mieli do wyboru około tysiąca różnych tytułów.
Jako swego rodzaju ciekawostkę podać należy fakt, że na przeglądzie można było nabyć najnowszy tomik wierszy ks. Mieczysława Rzepniewskiego zatytułowany „Odsłony życia”, do którego okładkę zaprojektował ks. Karol Lipczyński i grupa młodych wolontariuszy węgrowskiego Caritas: Ewa Marchela, Weronika Salach, Katarzyna Wąsowska, Katarzyna Elgas i Piotr Marchela.