Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47141

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45259
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Mamy warunki – problem z ich wykorzystaniem Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2007 02:00
Trzeba przyznać, że w Węgrowie mamy całkiem dobre warunki do uprawiania rekreacji i turystyki. Spora w tym zasługa wielu organizacji, które robią, co tylko jest możliwe, aby nasze miasto zaistniało na dobre na turystycznej mapie Polski. Rowerowe szlaki turystyczne, spływy kajakowe doliną Liwca, zloty sympatyków ziemi węgrowskiej – to domena węgrowskiego oddziału PTTK.
Swego czasu, a było to jednak dość dawno temu, wokół węgrowskiego zalewu utworzono ścieżkę zdrowia, były boiska sportowe, wypożyczalnia sprzętu pływającego... Nadszarpnięte zębem czasu tereny i urządzenia poddawane są obecnie gruntownej modernizacji. Dzięki dotacji Unii Europejskiej i zaciągniętym na ten cel kredytom przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe zarówno sam zalew jak też przyległe tereny zmienią swój wygląd. Oczywiście na lepsze. Dobrze też prezentują się obiekty sportowe przy placówkach oświatowych, które to obiekty wykorzystywane są również przez dorosłych mieszkańców naszego miasta.
Żeby nie było tak całkiem słodko, stwierdzić należy, że remontu wymaga węgrowska kręgielnia i korty tenisowe na stadionie miejskim. Ale gdy dodać do tego informacje o dobrej bazie hotelowej i gastronomicznej, a także o licznych w naszym regionie gospodarstwach agroturystycznych, a także o cennych zabytkach architektury i o parkach krajobrazowych, to zapewne każdy turysta, który odwiedzi nasze strony, zechce tu powrócić. Turystów przyciągnąć powinny także imprezy kulturalno–rozrywkowe, wśród których Festiwal Obrzędów Weselnych od lat plasuje się zdecydowanie na pierwszym miejscu.
Tak więc „Zapraszamy do Węgrowa, / tam gdzie Liwca wody płyną, / gdzie śpiewają wieczorami węgrowianki, / węgrowianki, / co z urody w świecie słyną”.