Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46957

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Dzień Patrona w SPJPII Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2007 02:00
Osiemnastego maja 2001 węgrowska podstawówka przyjęła imię Wielkiego Polaka – papieża Jana Pawła II. Od tamtej chwili w każdą rocznicę obchodzony jest przez całą szkolną społeczność Dzień Patrona. W podniosłym nastroju i w pełnej gali świętowano Dzień Patrona także w roku bieżącym.
Podczas spotkań w poszczególnych klasach przypominano postać i dokonania papieża Jana Pawła II, w kościele poreformackim odprawiona została okolicznościowa msza, a następnie wszyscy - uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście - spotkali się na rocznicowej akademii. Oprócz przedstawicieli władz administracyjnych miasta i powiatu węgrowskiego, obecni byli delegaci kuratorium i kierownicy placówek oświatowych z terenu Węgrowa. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, zakładów i jednostek współpracujących z dyrekcją szkoły.
Miłym akcentem tegorocznych uroczystości był moment wręczenia osobom zasłużonym dla rozwoju szkoły oficjalnych podziękowań. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali mon-taż słowno-muzyczny poświęcony w całości patronowi szkoły. Jestem przekonany, podobnie zresztą jak i organizatorzy rocznicowych uroczystości, że obchody Dnia Patrona stwarzają teraz i stwarzać będą również w przyszłości znakomitą okazję do przypominania dokonań papieża Jana Pawła II.