Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46957

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

X zjazd PTTK Drukuj Email
niedziela, 01 kwietnia 2007 02:00
Rok 2007 to dla członków i sympatyków węgrowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego okres szczególny. W tym roku bowiem świętować oni będą czterdziestą rocznicę powołania do życia węgrowskiego oddziału tej organizacji, a ponadto w niedzielę 4 marca odbył się jubileuszowy dziesiąty zjazd sprawozdawczo-wyborczy, na którym podsumowano dokonania w minionej kadencji oraz przyjęto ramowy plan pracy na najbliższy okres.
Dosłownie na chwilę przed oficjalnym rozpoczęciem obrad, na wniosek Mariana Sopyły, jednego z założycieli węgrowskiego oddziału PTTK, symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej kilka dni wstecz Wandy Kościeszy, byłej dyrektorki węgrowskiej biblioteki, która swego czasu bardzo aktywnie wspierała statutową działalność PTTK.
Obecny na spotkaniu Mirosław Roguski, przewodniczący Towarzystwa Ziemi Liwskiej, stwierdził, że dotychczasowa działalność węgrowskiego oddziału PTTK jest bardzo dobrze odbierana przez społeczeństwo i życzył nowo wybranym członkom zarządu podtrzymania tak dobrych notowań. W podobnym tonie brzmiała wypowiedź Marii Koc, zastępcy burmistrza Węgrowa, która w swym wystąpieniu zwróciła uwagę na poczynania zarządu węgrowskiego oddziału PTTK zwłaszcza w zakresie ratowania zabytków, jak też promocji na turystycznej mapie Polski Węgrowa i powiatu węgrowskiego.
Sekretarz ustępującego zarządu Danuta Grodzka przedstawiła obszerne sprawozdanie z niezwykle bogatej działalności w czasie minionej kadencji. Było to ponadto sprawozdanie dość szczególne, gdyż towarzyszyła mu projekcja filmowa. Wyznaczenie szlaków rowerowych „Doliną Liwca”, jak też podobnego szlaku na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, organizowanie zjazdów i sympozjum, uruchomienie stałego punktu informacji turystycznej i sezonowego sklepu z pamiątkami, spływy kajakowe i ogólnopolskie zloty sympatyków ziemi węgrowskiej, to główne, ale nie jedyne formy działalności na przestrzeni ostatnich czterech lat. Dodać należy, że w ostatnim czasie staraniem członków zarządu PTTK w Węgrowie odnowiono kapliczkę św. Jana Nepomucena, wydano film na DVD pt. „Powiat węgrowski dla turysty”, który już wykorzystywany jest na lekcjach z wychowania regionalnego w wielu szkołach, to dodatkowe formy działania i aktywności zawodowej, które są namacalnym dowodem wykonywania naprawdę dobrej roboty.
W wyniku wyborów w skład nowego zarządu węgrowskiego oddziału PTTK weszli: Wojciech Gerej – prezes oddziału, Danuta Grodzka – zastępca prezesa, Barbara Grzeszek – sekretarz oraz członkowie Danuta Skibniewska, Jerzy Oleszczuk, Małgorzata Piórkowska, Andrzej Bartnik, Ewa Grasiewicz i Agata Kuć. Wybrano również pięcioosobowy skład komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego. Na zakończenie zjazdu przyjęto uchwałę zjazdową, w której zawarto między innymi wnioski dotyczące rozbudowy organizacji, popularyzacji turystyki rodzinnej oraz organizowanie targów turystycznych i kontynuowanie prac mających na celu ochronę zabytków Węgrowa i powiatu węgrowskiego..