Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47156

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45260
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Wesołe jest życie staruszka Drukuj Email
niedziela, 01 kwietnia 2007 02:00

Gdy w naszej obecności „Gazeta Węgrowska” została zaproszona do węgrowskiego Domu Dziennej Opieki przy ul. Żeromskiego 4a na uroczystość z okazji Dnia Kobiet, postanowiliśmy ją reprezentować jako uczniowie klasy medialnej. Chcieliśmy zobaczyć, jak obchodzą to święto kobiety ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów. Na spotkaniu gościł burmistrz miasta Jarosław Grenda wraz ze swoją zastępczynią Marią Koc. Jako gość specjalny obecna była pani Janina Gałązka z Łochowa, która opowiedziała nam o swoich planach i dotychczasowych osiągnięciach w działaniach, mających na celu utworzenie podobnego stowarzyszenia na terenie swojego miasta.
Po krótkim przemówieniu burmistrza, który w sposób żartobliwy opowiadał o istocie kobiety, zarówno w rodzinie jak i w życiu zawodowym, panowie wręczyli kwiaty wszystkim paniom. Natomiast szczególny bukiet od miasta dla wszystkich członkiń Stowarzyszenia powędrował na ręce przewodniczącej - Elżbiety Płochockiej, która jest na swoim stanowisku od 2005 r. Następnie, chcąc umilić spotkanie, pani Janina Gałązka przytoczyła kilka cytatów z wierszy znanych poetów na temat miłości i kobiet. Po uroczystym toaście poprosiliśmy panią przewodniczącą, aby opowiedziała nam o działalności i potrzebach stowarzyszenia, które zgromadziło 161 członków, z czego 35 z samego miasta Węgrowa. Reszta członków to koła zakładane w regionach z przynależnością do organizacji. Dowiedzieliśmy się, jak członkowie klubu miło spędzają czas na wspólnych ciekawych wycieczkach i spotkaniach, które odbywają się w siedzibie klubu w każdą środę od 10 do 13.
Po poczęstunku, który przygotowały członkinie Stowarzyszenia, poprosiliśmy o kilka słów panią Janinę Gałązkę. Aktywna działaczka z Łochowa opowiedziała nam o planach przekształcenia łochowskiego koła seniora w stowarzyszenie na wzór węgrowskiego. Wiemy też, jak wielką pomoc oferuje organizacji burmistrz Marian Dzięcioł. Potwierdzają to zacytowane przez nią słowa burmistrza: „skoro Dom Kultury już ograniczył się do swojego środowiska, skoro Dom Kultury nie jest atrakcyjny dla młodzieży, a jest atrakcyjny dla ludzi starszych, to tyle pieniędzy przeznaczy się na dotacje dla Domu Kultury, żeby ludzie w starszym wieku byli zadowoleni z tej instytucji”. Pani Gałązka doceniła również efektywną współpracę z węgrowskim oddziałem.
Po naszej wizycie doszliśmy do wniosku, że sami chcielibyśmy tak aktywnie i ciekawie przeżyć nasz sędziwy wiek. Jesteśmy pełni podziwu i życzymy całemu Stowarzyszeniu dalszych sukcesów i wielu równie sympatycznych spotkań.