Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47141

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45259
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Biesiada Węgrowska Drukuj Email
poniedziałek, 01 maja 2006 02:00

Chciałyśmy spróbować swoich sił jako młode dziennikarki, więc zadałyśmy sobie trud przeprowadzenia ulicznego sondażu, by uzyskać odpowiedzi na jedno pytanie dotyczące tej najbardziej spektakularnej imprezy masowej, jaka odbywa się od lat w Węgrowie. Odpowiedzi udzieliło stu przypadkowych respondentów, a pytanie brzmiało następująco: Co pani/pan sądzi o tegorocznej Biesiadzie? Ankietowani mieli wybrać jedną z trzech odpowiedzi: A) Bardzo mi się podobała. B) Była udana, ale bywały lepsze. C) Nie podobała mi się.
Po podliczeniu wyników, uzyskałyśmy następujące dane: odpowiedź A wybrało 28 respondentów, odpowiedź B – 46, odpowiedź C – 26.
Zapisałyśmy też niektóre komentarze, wypowiadane przy okazji przez rozmawiające z nami osoby (którym jesteśmy wdzięczne za poważne potraktowanie tego, co robiłyśmy): Moim zdaniem było za mało atrakcji dla dzieci. Moja córka po dwóch kwadransach chciała do domu...
Okropnie! Młodzież była tak pijana... Żal za serce ściska...
Zupełnie niepotrzebne były przerwy między występami zespołów.
Te krytyczne spostrzeżenia przewijają się często w rozmowach o festiwalu. Są też takie, których cytować nie będziemy, ale z drugiej strony ten czas ma charakter lokalnego święta, więc nie wypowiadając się o pozytywach, mieszkańcy dają do zrozumienia, że to potrzebna impreza – dyskutować jednak chcą o szczegółach, w których – jak wiadomo – diabeł tkwi.