Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47156

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45260
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Trudne początki gminnych inwestycji Drukuj Email
środa, 01 marca 2006 02:00

Na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy Liw przyjęta została dość ambitna uchwała określająca zakres tegorocznych inwestycji planowanych w roku bieżącym na terenie tej gminy. Przyznać jednak trzeba, że dość duża część wspomnianych inwestycji miała mieć finansowe wsparcie w funduszy Unii Europejskiej.
I nie powinno być w tym nic dziwnego, wszak w ostatnich latach większość samorządów różnych szczebli w mniejszym lub większym stopniu liczy na unijne dotacje. Inna sprawa, że nie wszyscy te dotacje otrzymać mogą, chociaż z drugiej strony patrząc co można sądzić o niewykorzystanych funduszach, lub też o osobach czy instytucjach, które maja bezpośredni wpływ na ich podział.
Jak dziś zatem przedstawia się zakres przygotowań do realizacji wspomnianych prac inwestycyjnych na terenie gminy Liw, a także jaka jest szansa na pozyskanie wspomnianych funduszy – wójt gminy Liw Bogusław Szymański twierdzi, że szanse są i to bardzo realne, chociaż dziwić może podejście do całej sprawy urzędników, którzy po około trzech miesiącach po dostarczeniu im niezbędnej dokumentacji, zwrócili do urzędu gminy wszystkie pisma i załączniki z wnioskiem o korektę, wyznaczając jednocześnie czterdziestoośmiogodzinny termin na wszystkie poprawki.
Władze gminy Liw zmieścili się w wyznaczonym czasie i teraz oczekują na wiążącą odpowiedź. Mają przy tym nadzieję, że wszystkie przyjęte do realizacji na rok bieżący zamierzenia inwestycyjne uda się w pełni zrealizować. Największe z nich dotyczą bowiem budowy oczyszczalni ścieków, a w tym przypadku zyska na tym przede wszystkim szeroko pojęta ekologia, co w dzisiejszych czasach ma całkiem niemałe znaczenie.