Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46957

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Powiatowe Święto Policji Drukuj Email
sobota, 01 lipca 2006 02:00


Przywrócone stosunkowo niedawno Święto Policji w tym roku w Węgrowie obchodzono 26 lipca. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano więc okolicznościową akademię. Komendant Powiatowy inspektor Edward Warda przywitał zaproszonych na tę uroczystość gości, wśród których znaleźli się między innymi senator RP Henryk Górski, władze miasta i powiatu węgrowskiego, przedstawiciele służb sądownictwa i prokuratury, a także kapelan policji ksiądz Adam Bogdanowicz. Komendant Edward Warda wspomniał o przywróceniu przez Sejm Święta Policji oraz wskazał na fakt, że święto to usta-ono na 24 lipca, a obchodzone jest już po raz osiemdziesiąty siódmy w naszej historii. Z okazji tego właśnie święta grupa policjantów z terenu powiatu węgrowskiego, najlepsi, najbardziej zasłużeni funkcjonariusze policji, otrzymali odznaczenia, awanse służbowe i wyróżnienia. Wśród odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi znaleźli się Mirosław Miałkowski i Sławomir Skonieczny, natomiast Brązową Odznakę Zasłużonego Policjanta otrzymał w tym roku Sławomir Kabat.
W grupie awansowanych na wyższe stopnie służbowe byli: komisarz Hubert Szczęśniak, aspiranci sztabowi Jan Karcz, Antoni Oprządek, Marek Pracz i Kazimierz Wojtkowski Paczóski. Stopień starszego aspiranta otrzymali Marek Kulik, Andrzej Napłoszek oraz Wojciech Pazdyga, a do stopnia aspiranta awansowani zostali Dariusz Kryśkiewicz i Marek Mudant. Awans na młodszego aspiranta odebrał natomiast Michał Tontarski. W grupie sierżantów do stopnia sierżanta sztabowego awansowani zostali Tomasz Guzek, Da-riusz Karski, Zbigniew Kosiorek i Waldemar Siwiecki, a starszymi sierżantami nazywać się mogą teraz Krzysztof Połaski, Sylwester Rowicki, Adam Wojdyna i Andrzej Zawadzki. Sierżantami zostali Tamasz Sapierzyński i Sylwester Telak.
Komendant Edward Warda poinformował ponadto, że 16 lipca otwarty został w Korytnicy nowy posterunek policji, zastępując funkcjonujący tam dotychczas rewir dzielnicowych. Na razie jest to pięcioosobowa tylko obsada, ale należy mieć nadzieję, że efekty ich pracy będą zadowalające, dodał komendant Edward Warda. Z kolei senator Henryk Górski powiedział, że przygotowywana jest nowa ustawa o policji, która będzie pod każdym względem korzystniejsza od dotychczas obowiązującej, zarówno w zakresie warunków pracy, jak też uposażenia poszczególnych funkcjonariuszy.
Życzenia dla policjantów oraz ich rodzin przekazał także starosta Bogdan Doliński oraz wójt gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, który w imieniu wszystkich samorządowców przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji podziękowania za dotychczasową służbę w zakresie ochrony osób i mienia oraz zapewnił o dalszej pomocy w tym zakresie dla policji.
Odwaga to jest ta cecha charakteru, którą każdy policjant powinien posiadać, powiedział wójt gminy Sadowne i z tym stwierdzeniem naprawdę trudno się nie zgodzić.