Statystyki

Użytkowników : 39
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 50851

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   50576
  • Komentarzy:   87
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Everest – szczyt sportu Drukuj Email
piątek, 01 lutego 2008 02:00
PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO WĘGROWSKIEGO SPORTOWCA ROKU 2007 ROZSTRZYGNIĘTY

W piątkowy wieczór 1 lutego na galowym spotkaniu w sali konferencyjnej hotelu Everest ogłoszone zostały uroczyście wyniki plebiscytu, zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Węgrowa. Kandydatów zgłaszały wyłącznie kluby sportowe, mające siedzibę i działające na terenie Węgrowa, a o przyznaniu tytułów w poszczególnych kategoriach decydowała powołana przez patrona kapituła. Oto charakterystyka laureatów.

Najlepszy sportowiec roku 2007
Karolina Młynik – zawodniczka Klubu Sportowego Sfinks, podopieczna trenerów Wojciecha Góreckiego i Pawła Kucia, z pasją uprawia kick-boxing, zdobywając laury na najważniej-szych imprezach sportowych: złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów semi contact, srebro na Pucharze Polski semi light contact, brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Portugalii, a przed kilkoma dniami srebrny medal na międzynarodowym pucharze Champion Blok w Turynie. Reprezentantka kadry Polski.
Krzysztof Skolimowski – zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego Czarni, podopieczny trenera Grzegorza Wieczorka, od kilku lat gra w piłkę nożną, dając swoim rówieśnikom wzór do ciężkiej pracy, która nie zawsze musi być wynagradzana. Jest kapitanem zespołu, w ostatnim sezonie potrafił zmobilizować drużynę do walki o utrzymanie w lidze.
Wojciech Górecki – człowiek instytucja, dzięki któremu kick-boxing w Węgrowie stał się pasją wielu młodych ludzi. Założyciel, działacz, trener, wychowawca i zawodnik Węgrowskiego Klubu Sportowego Sfinks. Mistrz Polski w kick-boxingu w kategorii Masters, zdobywca srebrnego medalu na Polish Open Kick Boxing w Węgrowie w kategorii Masters, zdobywca wielu prestiżowych tytułów i medali, trener wybitnych sportowców, organizator międzynarodowych imprez sportowych. W 2008 roku uhonorowany Nagrodą Zespołową II Stop-nia za wybitne osiągnięcia sportowe przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego.
Jarosław Góralczyk - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Tenis, podopieczny trenera Tadeusza Ryczkowskiego. Uczestniczy w rozgrywkach III ligi mężczyzn, organizowa-nych przez Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.
Kamil Plichta – zawodnik Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie, podopieczny trenerki Elizy Lutostańskiej. Kamil gra w szachy w kategorii szachowej I, jest kandydatem na mistrza krajowego, mistrzem woj. mazowieckiego w szachach szybkich, awansował do finału Mistrzostw Polski na 2008 rok w szachach klasycznych, uczestnik Mistrzostw Polski, zwycięzca wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów szachowych.
Monika Turemka – zawodniczka Klubu Sportowego Sfinks, podopieczna trenera Wojciecha Góreckiego, uprawia kick-boxing, zdobywczyni srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2007 r. oraz srebrnego medalu na Pucharze Mistrzów w Kobyłce w 2007 r. Reprezentantka Kadry Polski.
Magda Podsusz – zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Olimpia Węgrów, podopieczna trenerki Katarzyny Zabadały, jest zawodniczką kadry Mazowsza, zajęła II miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich.
Piotr Górecki – zawodnik Węgrowskiego Klubu Sportowego Sfinks, podopieczny trenera Pawła Kucia, zdobywca złotego medalu w kategorii semi contact podczas Grand Champion w Kobyłce. Najlepszy zawodnik tych zawodów. Mistrz Polski Juniorów semi contact Pucharu Polski, Wicemistrz Polski w light contakt.
Przemysław Górski – zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego Czarni, podopieczny trenera Grzegorza Wieczorka, uprawia piłkę nożną, posiada wielka wiarę w końcowy sukces drużyny. Pomimo intensywnej pracy zawodowej znajduje czas na systematyczną pracę na treningach i uczestnictwo we wszystkich rozgrywkach ligowych.
Sylwester Żaboklicki – zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego Czarni, podopieczny trenera Grzegorza Wieczorka uprawia piłkę nożną, po bardzo poważnej kontuzji wrócił na boisko, profesjonalne podejście do uprawianej dyscypliny stawia go za wzór dla innych zawodników.

Trener Roku 2007
Wojciech Górecki - założyciel i od 17 lat trener Klubu Sportowego Sfinks, przez 9 lat trener kadry Polski w kick-boxingu, wychował wielu zawodników zdobywających najwyższe laury na ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach. Organizator prestiżowych imprez promujących tę dyscyplinę sportu.
Michał Rybak – trener piłki nożnej w Uczniowskim Klubie Sportowym „1” oraz w Miejskim Klubie Sportowym Czarni. Umiejętnie łączy pracę trenerską w obu klubach. Jego drużyna, grająca w lidze juniorów (89/90), w obecnym sezonie zajmuje pierwsze miejsce w okręgu siedleckim. W UKS „1” prowadzi zajęcia z grupą szkoleniową 1992. W rundzie wiosennej 2007 zespół występował w rozgrywkach piłkarskich Mazowieckiej Ligi Trampkarzy. Jeden z jego wychowanków został powołany do reprezentacji Polski U-15, trzech zostało powołanych do reprezentacji Mazowsza w roczniku 92/93.
Grzegorz Wieczorek – trener piłki nożnej w Miejskim Klubie Sportowym Czarni, otrzymuje tytuł za umiejętność zbudowania drużyny seniorów, która wydźwignęła się ze stref spadkowych i obecnie zajmuje 5 miejsce w lidze okręgowej.

Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w 2007 r.
IV POLISH OPEN KICK–BOXING SEMI, LIGHT CONTACT, MUSICAL FORMS - zorganizowana w Węgrowie w dniach 14-15 kwietnia 2007 r. jedna z największych i najważniej-szych imprez kick–boxingowych w Polsce, zaliczana do cyklu Pucharu Europy. Obecnie największe sportowe zawody w Węgrowie z udziałem zawodników z Polski i z zagranicy. Organizatorem imprezy jest Wojciech Górecki. W ostatnim turnieju startowało 310 osób ze Szwajcarii, Węgier, Słowenii, Łotwy, Słowacji, Ukrainy i Polski.

Sponsor Roku 2007
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo–Mostowych Mikst sp. z. o. o. Prezesi firmy - Zygmunt Mikołajuk i Jacek Stosio - od lat sponsorują węgrowski sport, wspierając kluby i imprezy sportowe w mieście.

Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa
Mariola Barbachowska-Zenik – wybitna polska siatkarka, wychowanka klubu Nike. Reprezentantka Polski, dwukrotna Mistrzyni Europy w latach 2003 i 2005 w piłce siatkowej. Uznawana za jedną z najlepszych siatkarek świata na pozycji libero. Obecnie zawodniczka klubu Muszynianka w Muszynie. Po prostu nasze Złotko!

Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu
Jan Tempczyk – absolwent AWF w Warszawie (1964), wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza, gdzie z młodzieżą odnosił wiele sukcesów sportowych, między innymi w roku szkolnym 1986/87 i 1987/88 zdobył mistrzostwo województwa w piłce ręcznej chłopców, wychowawca wielu sportowców z terenu miasta Węgrowa. Członek Międzyszkolnego Klubu Sportowego, z którego wywodził się późniejszy klub Nike Węgrów. Sekretarz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, od wie-lu lat organizuje wszystkie zawody na szczeblu powiatu dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Prezes Węgrowskiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości i Agroturystyki.
Na podst. materiałów z UM
do druku przygotował