Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46933

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45238
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Dwa zaproszenia do twórczego życia Drukuj Email
piątek, 01 lutego 2008 02:00
Poetka w swoim fanklubie
Jadwiga Zgliszewska odwiedziła Szkołę Podstawową w Zawadach, gdzie spotkała się z uczniami w celu pokazania swojego dorobku poetyckiego. Młodzi fani z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści poetki o jej drodze twórczej. Pytaniom do autorki wierszy o Węgrowie i okolicach nie było końca.
Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, że poetą może być każdy, aby tylko chciał. Bo Jadwiga Zgliszewska pierwsze próby poetyckie podjęła w wieku lat 10 i nie zaprzestała pisać do tej pory. Ukazały się jej dwa tomiki wierszy dla dzieci młodszych „Rymowanie Pod Słoneczkiem” i dla dorosłych „Jestem znakiem zapytania”. Napisała wiele wierszy okolicznościowych, tekstów piosenek, m.in. „Piosenkę o Węgrowie” na Biesiadę Weselną i dla zespołu Stara Kuźnia. Pierwszą nagrodę otrzymała w konkursie literackim za pracę na temat: „Książka, która pozwoliła mi żyć”. Potem były nagrody za wiersze i za całokształt twórczości. To wspaniała postać opiewająca piękno węgrowskiej krainy.
Życzymy pani Jadwidze dużo zdrowia i poetyckiego natchnienia.

Papierowe inspiracje
Warsztaty z twórcami ludowymi przybliżają uczniom tradycję i kulturę ludową. Naszą szkołę dwukrotnie odwiedziła Ewa Szczęśniak, która specjalizuje się w papieroplastyce. Jej gwiazdki i gwiazdeczki są coraz częściej spotykane na wystawach i imprezach okolicznościowych. Swoje zamiłowanie do tworzenia ozdób z gwiazdek wyniosła z domu rodzinnego z okolic Łodzi. Wykonuje ozdoby z gwiazdek, kwiaty, znaki zodiaku, choinki, ozdoby na choinkę, a wszystko z papieru i materiałów z recyklingu. Choinka z gwiazdek wykonana przez panią Ewę zajęła I miejsce w konkursie bożonarodzeniowym organizowanym przez WOK (użyła do niej 139 gwiazdek!). Następna nagroda to wyróżnienie na Międzynarodowych Dniach Doradztwa Rolniczego w Siedlcach w konkursie: „Przedsiębiorczość mieszkańców wsi” w 2007 r. Na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pani Ewa przeznaczyła dwie choinki wykonane z brystolu.
Jesteśmy wdzięczni za to spotkanie, bo uświadomiło nam ono, jak niewiele trzeba, żeby nadać swojemu życiu twórczy charakter.