Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 47164

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45261
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Rok dla Miedzny nie najgorszy Drukuj Email
wtorek, 01 stycznia 2008 02:00
Wyczekiwany „cud” gospodarczy w naszym kraju być może zaczął się już objawiać w gminie Miedzna. W minionym roku działo się tu całkiem dużo pozytywnych rzeczy w różnych dziedzinach życia.
Ważną i zauważalną inwestycją była wymiana okien w gimnazjum oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku. Zostały zainstalowane kamery wewnątrz szkoły, co wzbudziło w uczniach pewien niepokój, lecz te emocje z czasem opadły, a poziom bezpieczeństwa na pewno się podniósł. Odnowiono także budynek GOK-u – centrum kulturalne gminy.
Największą jednak inwestycją jest budowa sieci kanalizacyjnej. W starym roku zostały prawie ukończone prace w Miedznie, a w kolejce czekają następne miejscowości. Te prace są częściowo finansowane ze środków unijnych. Został przy okazji poprawiony stan dróg gmin-nych i powiatowych. Głównie ulice w Miedznie wymagały naprawy po pracach kanalizacyjnych.
Planowane są dalsze inwestycje związane z kanalizacją, poprawa stanów remiz strażackich, położenie chodnika we wsi Żeleźniki oraz Poszewce, także poszerzenie jezdni na trasie Miedzna-Poszewka.
Ważnym wydarzeniem były występy młodych piłkarzy Miedzanki (rocznik 95/97), którzy odnieśli liczne sukcesy i dali nam powody do dumy. Jednym z większych sukcesów tej drużyny była dominacja podczas piłkarskiego ,,Sokolika 2007”. Na początku lipca drużyna Waldemara Salacha wyjechała na obóz do Ciechanowa. Młodzi zawodnicy podczas pobytu na obozie mieli do dyspozycji boisko do gry w piłkę nożną oraz basen., a 11 lipca odbył się fe-styn, na którym obecni byli liczni goście z PZPN–u oraz zawodnicy grający w klubach polskich i zagranicznych.
Oby ten nowy rok był jeszcze lepszy od poprzedniego, a także czasem realizacji planów związanych z promocją tego regionu.