Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 46957

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   45244
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Kultura w 2007 roku Drukuj Email
wtorek, 01 stycznia 2008 02:00
Zakończenie roku kalendarzowego jest bardzo dobrą okazją do podsumowań i do oceny zrealizowanych planów i zamierzeń. Także w dziedzinie kultury. Przyznać trzeba, że pod tym względem władze Węgrowa jak też instytucje odpowiedzialne za rozwój kultury naprawdę mają się czym pochwalić.
Niewątpliwie najbardziej znaną i popularną imprezą pozostaje Ogólnopolski Festiwal Ob-rzędów Weselnych, organizowany systematycznie już od jedenastu lat. Wśród wielu solistów i zespołów ludowych w roli gości specjalnych występowali w Węgrowie tak znane zespoły estradowe jak Trubadurzy i WOX, był też Zbigniew Wodecki i Eleni. W tym roku takim gościem specjalnym była Budka Suflera i na jej właśnie występ do naszego miasta ściągnęły tłumy sympatyków tego niewątpliwie zasłużonego dla naszej kultury zespołu.
Nie sposób wymienić w jednym artykule wszystkich zdarzeń, ale godne uwagi są z pewnością sierpniowe Dni Węgrowa, impreza, podczas której przed węgrowską publicznością prezentują się znane gwiazdy życia estradowego, a podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej najbardziej zasłużonym dla naszego miasta wręczane są odznaczenia „Za zasługi dla Węgrowa”, „Honorowy Obywatel Węgrowa” i „Zasłużony Obywatel Węgrowa”.
Jakiś czas temu nasze miasto było przez rok kulturalną stolicą Mazowsza i prawdopodobnie dlatego pod koniec roku 2007 do Węgrowa z pierwszą swoją premierą przyjechali aktorzy nowo powołanego do życia Teatru Popularnego z Warszawy. Jak się okazało, mamy naprawdę wielu sympatyków tej dziedziny sztuki.
Wspomnieć należy też koniecznie o imprezach organizowanych przez dyrekcję Miejskiej Biblioteki Publicznej. Liczne wystawy autorskie naszych rodzimych malarzy, tkaczy i rzeźbiarzy, jak też osób zapraszanych do Węgrowa ze swoim artystycznym dorobkiem gromadzą w bibliotecznej galerii wielu mieszkańców naszego miasta.