Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 49028

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   47189
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Będzie remont Drukuj Email
wtorek, 01 stycznia 2008 02:00
Wśród wielu spraw, jakie mają do załatwienia poszczególne samorządy, te związane z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa publicznego zaliczyć należy do najpilniejszych. I chociaż, jak sama nazwa wskazuje, policja jest instytucją państwową, to jednak, jak pokazuje samo życie, bez dotacji władz lokalnych trudno byłoby jej związać koniec z końcem. Dotacje te, jeżeli już zostaną policji przekazane, mają na celu oczywiście poprawę warunków i jakości pracy funkcjonariuszy, którzy dzień i noc czuwają nad naszym bezpieczeństwem i spokojnym snem.
I właśnie w poniedziałek 14 stycznia w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli węgrowskiej policji z Zarządem Powiatu Węgrowskiego, podczas którego, jak stwierdził starosta Krzysztof Fedorczyk, omawiano sprawy związane przede wszystkim z poprawą stanu bazy lokalowej naszych policjantów. Jak wiadomo, budynek Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie do najmłodszych nie należy, a co się z tym wiąże, także warunki pracy nie są tam na miarę XXI wieku. Wyremontowano i zmodernizowano co prawda wejście główne, ale jest to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb w tym zakresie.
W naradzie wzięli udział burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu węgrowskiego, a jak powiedział specjalnie dla „Gazety Węgrowskiej” starosta Krzysztof Fedorczyk, nie był to zmarnowany czas. Według wstępnych oszacowań, całkowity koszt remontu wyniesie około trzech milionów złotych, z czego zgodnie z ustaleniami jedną trzecią tych wydatków pokryją poszczególne samorządy powiatu węgrowskiego. Planowany remont ma się zakończyć w 2010 roku, o ile oczywiście nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności.
Sprawę całą można już śmiało uznać za załatwioną, gdyż rozwój bazy naszej węgrowskiej policji poparli również obecni na tej naradzie komendant wojewódzki Igor Parfieniuk, jego zastępca Elżbieta Gajewska i radna sejmiku województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Węgrowscy komendanci Stanisław Tomczuk i Cezary Dudek mogą mieć więc powody do dumy i satysfakcji, gdyż nie co dzień ubija się tego typu intratne interesy.
Dodać należy, że podobnej pomocy finansowej, jakiej oczekują od samorządów policjanci, udzielić by pasowało także strażakom. Chociaż przyznać trzeba, że już nie raz zarówno stra-żacy, jak też policjanci, mieli okazję przekonać się o szczodrości naszych samorządowców.