Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 49028

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   47189
  • Komentarzy:   86
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

Uwaga! Tu biją Drukuj Email
wtorek, 01 stycznia 2008 02:00
Tak to już jest, że prawie każda miejscowość, każde większe i mniejsze miasteczko ma na swoim terenie takie miejsca, które zwykły śmiertelnik woli raczej omijać szerokim łukiem. Oczywiście w obawie o swoje bezpieczeństwo, w obawie o swoje zdrowie i życie. Czy i gdzie takie miejsca znajdują się w Węgrowie i w powiecie węgrowskim?

Jak powiedział specjalnie dla „Gazety Węgrowskiej” Dariusz Karski - sierżant sztabowy z Komendy Powiatowej Policji - zarówno Węgrów, jak też powiat węgrowski, są terenem wyjątkowo bezpiecznym, o czym najlepiej może świadczyć fakt, że dwa lata wstecz w policyjnych statystykach powiat węgrowski sklasyfikowany został na pierwszym miejscu w województwie mazowieckim pod względem bezpieczeństwa publicznego.
Od tamtego czasu niewiele się pod tym względem zmieniło, ale odnotować trzeba, że aktualnie zdecydowany prym pod względem ilości dokonywanych zdarzeń kryminogennych zajmuje gmina Łochów, gdzie oprócz wielu zdarzeń o mniejszym znaczeniu w roku ubiegłym zanotowano nawet gwałty i zabójstwo. Niewiele w tych smutnych statystykach pozostaje w tyle gmina Sadowne i Stoczek Węgrowski, na terenie tych właśnie gmin policja notuje najwięcej włamań i kradzieży. Ten fakt wiąże się bezpośrednio z dość dużym zagęszczeniem na tych terenach ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych. A wiadomo nie od dziś, że to właśnie okazja czyni złodzieja. Jak stwierdził Dariusz Karski, policjanci z Komendy Powiatowej Policji szczególną uwagę zwracają też na okolice dyskotek, pubów i pijalni piwa, gdyż w tych miejscach po spożyciu napojów alkoholowych najczęściej dochodzi do bójek i awantur.
Bywa też i tak, że wiele z takich miejsc zawdzięcza tę - w cudzysłowie! – „sławę” jednemu wydarzeniu, nawet takiemu, które miało miejsce przed wielu laty. Takim też miejscem w Węgrowie jest Park im. Armii Krajowej. Opowiadanie o tym, co tam się stało wiele lat wstecz, sprawia, że miejsce to nadal straszy i chyba całkiem niepotrzebnie. Może tylko w myśl zasady, że lepiej dmuchać nawet na zimne.