Statystyki

Użytkowników : 39
Artykułów : 35
Zakładki : 10
Odsłon : 50919

Statystyki galerii

  • Zdjęć:   420
  • Kategorii:   15
  • Odsłon:   50744
  • Komentarzy:   87
  • Głosów:   43
  • Tagów:   0

O programie Drukuj Email

W świecie pełnym niepewności i niepokoju nasz ruch błyszczy jak złoty łańcuch na ciemnym tle”. (Lady Olane Baden-Powell)

Tymi słowami możemy Gościom na naszej stronie oznajmić, że węgrowscy harcerze od 1 stycznia br. rozpoczynają realizację projektu w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać szanse”, którego administratorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Projekt nosi tytuł „Nie samym serem żyje szczur!” – Teatr harcerski. 65% budżetu to dotacja przyznana Stowarzyszeniu Ogólniak, działającemu od 2005r. przy ILO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, w Regionalnym Konkursie Grantowym, który odbył się jesienią ubiegłego roku.

Jaki jest cel tego przedsięwzięcia? Węgrowscy harcerze chcą uczyć się planowania przyszłości i pozyskiwania społecznego wsparcia przy realizacji podjętych wobec siebie i innych zobowiązań. Ich celem jest również zwiększenie wiary we własne możliwości, a to wszystko po to, by przygotować się do dobrego startu w dorosłe życie. Realizując te cele, chcą oczywiście się świetnie bawić i nabywać nowe umiejętności.

W zdobywaniu kolejnych sprawności pomogą im zaplanowane liczne działania: m.in. warsztaty pantomimiczne prowadzone przez p. Krzysztofa Najdowskiego – ucznia szkoły mimu w Londynie, warsztaty teatralne w wykonaniu Teatru Gardzienice w Lublinie, zajęcia emisyjne, muzyczne i ruchowe, których instruktorem będzie p. Agnieszka Białczak, nauczyciel wiedzy o kulturze w węgrowskim LO, animatorka licznych przedsięwzięć artystycznych na terenie naszego miasta. Wszystkim tym działaniom będzie towarzyszyła promocja pięknych, ale trochę zapomnianych wartości harcerskich.

Rezultatem sześciomiesięcznej pracy ok. 20 harcerzy z węgrowskich szkół będzie spektakl muzyczny „Czym żyje szczur?” adresowany do dziecięcej publiczności. Aby wszystko przebiegło tak, jak młodzi ludzie sobie wymarzyli, potrzebne będzie społeczne wsparcie. Zatem do dzieła i czuwaj!

Więcej informacji na temat projektu będziemy umieszczać na tej stronie. Zapraszamy do jej częstego odwiedzania.